Достапни линкови

Напад на границата меѓу Узбекистан и Киргистан


Синоќа бил нападнат пункт на граничната служба во близина на узбекистанскиот град Ханабад, кој се наоѓа на границата со Киргистан, при што се слушнало пукање и најмалку една експлозија. Во нападот имало и повредени. Поради инцидентот, како што јавуваат агенциите, била затворена границата меѓу Узбекистан и Киргистан.

XS
SM
MD
LG