Достапни линкови

Нови провoкации од Северна Кореја


Според јужно корејската новинска агенција Јонхап, Северна Кореја денеска истрелала две ракети од краток дострел – ден по нуклеарната проба. Едната ракета била замја воздух, а другата земја – море а и двете биле со дострел од 130 километри. Сееврена Кореја и вчера истрела три ракети од краток дострел кои заедно со подземната нукеларна проба наидоа на силна меѓународна осуда.
XS
SM
MD
LG