Достапни линкови

Сомнителниот Французин нема „свински грип“


Министерството за здравство соопшти дека дополнителните анализи покажале оти хоспитализираниот пациент од француско потекло нема свински грип. Францускиот граѓанин беше хоспитализиран завчера, откако на влез во државава од Грција се пожалил на висока температура и кашлица. Со возило на итна помош беше пренесен од граничниот премин до Клиниката во Скопје.
XS
SM
MD
LG