Достапни линкови

Топлото време кобно за четири лица во Сисак


Четири постари луѓе починале вчера во хрватскиот град Сисак, поради температурите од 30 степени и наглите промени на притисокот, соопшти хрватската полиција и Службата за Итна помош. Хрватската државна агенција ХИНА објави дека воздушниот притисок во Сисак во периодот од 12 до 15 часот бил 1018,3 хектопаскали, највисок во Хрватска.
XS
SM
MD
LG