Достапни линкови

Медведев – Економскиот пад поголем отколку што се очекуваше


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска предупреди дека економскиот пад ќе биде многу полош отколку што на почетокот на годината се очекувало. Медведев повика на донесување на мерки за намалување на потрошувачката. Се очекува буџетскиот дефицит во Русија, годинава да изнесува околу седум проценти.
XS
SM
MD
LG