Достапни линкови

ЕУ И САД повикуваат на решавање на политичката ситуација во Грузија


Европската Унија и Соединетите Држави денеска повикаа на завршување на политичката ситуација во Грузија. Во заедничкото соопштение Вашингтон и Брисел, ги повикуваат властите и опозицијата во земјата да започнат преговори што е можно побрзо и без предуслови, за нова програма за реформи. Опозицијата во Грузија повеќе од еден месец оддржува протести, барајќи оставка од претседателот Михаел Саакавшили.
XS
SM
MD
LG