Достапни линкови

Владин тим во посета на Валандовскиот крај погоден од земјотресите


Владин тим денеска е во посета на валандовското село Башибоз, најмногу погодено од серијата земјотреси. Вчера во валандовското подрачје беа регистрирани неколку земјотреси, од кои најсилниот бил 4,8 степени според Рихтеровата скала. Досега, како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија од 23 мај се регистрирани 180 земјотреси, од кои 40-тина беа почувствувани.
XS
SM
MD
LG