Достапни линкови

Во Ханој состанок Европа-Азија


Денеска во градот Ханој во Виетнам ќе се оддржи состанок на министрите за надворешни работи од Азиските и Европските земји. Новата нуклеарна проба извршена од Северна Кореја, се наметнува како главна тема на состанокот Азија-Европа (АСЕМ), кој инаку е посветен на економската криза, климатските промени и новиот вирус на свински грип. Претставници од околу 45 земји од Азија и Европа, учествуваат на денешниот состанок.
XS
SM
MD
LG