Достапни линкови

Северна Кореа тестирала и три ракети?Јужнокорејската новинска агенција Јонхап објави дека Северна Кореа денеска тестирала уште две ракети со краток дострел. Северна Кореа, според агенцијата, по извршенета нуклеарна проба истрерала една слична ракета. Агенцијата не соопшти детали ниту извори за ваквите вести, а јужнокорејската армија одби да ги коментира.
XS
SM
MD
LG