Достапни линкови

Претседателот Обама не ги води САД во социјализам


Американскиот министер за финансии Тимоти Гајтнер ги оцени за смешни наводите на опозиционите републиканци дека администрацијата на претседателот Барак Обама ја води земјата во социјализам. Во интервју за Вашингтон Пост, Гајтнер изјави дека администрацијата презема исклучителни мерки со цел да ја заштити американската економија и да ја совлада кризата.
XS
SM
MD
LG