Достапни линкови

Експлозија на бомба пред грузиска антивладина телевизија


Грузиската антивладина телевизија Маестро објави дека денеска пред нејзините студија во Тбилиси експлодирала рачна бомба. Оваа телевизија која е вклучена во протсетите на опозицијата за симнување од власт на претседателот Михаел Саакашвили прецизира дека во инцидентот никој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG