Достапни линкови

Тамилските тигри признаа дека нивниот лидер бил убиен


Тамилските тигри признаа дека нивниот лидер Велупилај Прабакаран бил убиен во борбите со армијата на Шри Ланка. Во соопштението се наведува дека Тамилските тигри прогласиле недела на жалост. Во минатата недела владините сили прикажаа снимки на убиениот Прабакаран. Шри Ланка тогаш прогласи победа во дваесет и шест годишната војна со сепаратистичките Тамилски тигри.
XS
SM
MD
LG