Достапни линкови

Серија земјотреси во валандовско


Седумдесет земјотреси се регистрирани вчера на 125 километри југоисточно од Скопје во валандовското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет. Најсилен бил земјотресот во 18 часот и 17 минути, со интензитет од седум степени според Европската макросеизмичка скала, кој е почувствуван во речиси цела Македонија.
XS
SM
MD
LG