Достапни линкови

Потпишан договор за гасовод од Иран до Индија


Иран и Пакистан потпишаа договор за изградба на гасовод со кој би се овозможило иранскиот гас да се пренесува до Индија преку Пакистан. Според информации од новинските агенции, договорот во Техеран го потпишале пакистанскиот и иранскиот претседател Азиф Али Зардари и Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG