Достапни линкови

Израел лут на Русија поради врските со Хамас


Официјален Израел соопшти дека е разочаран што руската влада одлучила да ги продолжи односите со палестинското милитантно движење Хамас. Соопштението доаѓа по саботната средба на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со првиот човек на Хамас Калед Мешаал.
XS
SM
MD
LG