Достапни линкови

Втор случај на „свински грип“ во Русија


Во Русија е регистриран и втор случај на свински грип. Човек од Калуга, југоисточно од Москва, се разболел пред неколку дена, на враќање од меден месец во Доминиканската Република. Неговата сопруга исто така покажува одредени симптоми на болеста.
XS
SM
MD
LG