Достапни линкови

Заедничка декларација на претседателите на Иран, Авганистан и Пакистан


Претседателите на Иран, Авганистан и Пакистан денеска се заложија за заедничка борба против исламскиот екстремизам и трговијата со дрога. Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад, авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари на денешниот самит во Техеран потпишаа Декларација дека ќе работат заедно во насока на подобрување на безбедноста во регионот.

XS
SM
MD
LG