Достапни линкови

30 повредени во напад на индиски религиозен храм во Виена


Полицијата во Австрија соопшти дека околу 30 лица биле повредени, некои сериозно, во вооружен напад што денеска се случил во индиски религиозен храм во Виена. Како што се јавува, вооружена група влегла во храмот на индсиката религиозна заедница и отворила оган. Полицијата ги уапсила сите петмина напаѓачи. Дел од повредените биле транспортирани со хеликоптери и возила на тина помош во неколку болници.
XS
SM
MD
LG