Достапни линкови

Започна самитот меѓу Авганистан, Пакистан и Иран


Во Техеран денеска започнува самитот меѓу претседателите на Авганистан, Пакистан и Иран. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари и претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад кој е домаќин на самитот ќе разговараат за борбата против талибанските милитани во Авганистан и Пакистан и подобрување на економската соработка меѓу трите земји, а ќе стане збор и за енергетски прашања.
XS
SM
MD
LG