Достапни линкови

Најмалку 11 загинати при метеж на концерт во Мароко


Најмалку 11 лица загинале, а 40-тина се повредени при стампедо кое се случило за време на концерт во Мароко, соопшти полицијата во оваа земја. Околу 70 илјади луѓе присуствувале на синоќешниот концерт на пеачката ѕвезда во оваа земја Абделазиз Стати, а според полицијата меѓу луѓето настанал општ метеж и паника откако се урнал дел од метална ограда.
XS
SM
MD
LG