Достапни линкови

Груевски – Укинувањето на визите не е компензација за НАТО


Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека визната либерализација за македонските граѓани не претставува никаква компензација со меѓународната заедница за недобивањето покана за членство во НАТО, туку е признание за сработеното. Груевски уште и додаде дека сега фокусот е ставен на завршување на сите обврски поврзани со добивање позитивен извештај од Европската Унија, односно исполнување на осумте критериуми кои и се испорачани на Македонија.
XS
SM
MD
LG