Достапни линкови

Обама го предложи астронаутот Болден за шеф на НАСА


Американскиот претседател Барак Обама го предложи поранешниот астронаут Чарлс Болден за шеф на Американската вселенска агенција НАСА, соопшти Белата Куќа. Доколку Сенатот го потврди именувањето на Болден, тој ќе стане првиот афроамериканец и втор астронаут на чело на НАСА.
XS
SM
MD
LG