Достапни линкови

Седум лица уапсени за неодамнешниот напад во Каиро


Египетското министерство за внатрешни работи соопшти дека уапсило седум лица кои и припаѓале на група поврзана со Ал Каеда, осомничени за нападот што во фебруари беше изведен на пазар во Каиро, при што загина француски тинејџер. Египетското министерство информираше дека групата исто така планирала напади и врз други туристички области во Египет, како и врз нафтените резерви, западно од Каиро.
XS
SM
MD
LG