Достапни линкови

Кина со туризам економски ќе ја развива провинцијата Сичуан


Кина денеска соопшти дека ќе го промовира туризмот во некои области погодени од минатогодишниот катастрофален земјотрес во провинцијата Сичуан, со цел да се придонесе за економско заздравување на регионот. Околу 87 илјади лица загинаа, а милиони лица останаа без своите домови во земјотресот со јачина од осум степени што минатата година ја погоди провинцијата Сичуан.
XS
SM
MD
LG