Достапни линкови

Пакистанската армија навлезе во градот Мингора


Пакистанската армија соопшти дека нејзините трупи влегле во градот Мингора во Долината Сват, и започнале уличини битки со талибанските бунтовници за преземање на контролата врз градот. Портапаролот на пакистанската армија Атар Абас изјави дека градот е речиси исчистен од бунтовниците и соопшти дека најмалку 17 милитанти биле убиени во офанзивата во изминатите 24 часа.
XS
SM
MD
LG