Достапни линкови

Убиени 60 милитанти во АвганистанАмериканската армија соопшти дека сојузничките сили убиле 60 милитанти и уништиле големо количество дрога во операцијата во јужната авганистанска провинција Хелманд. Била повикана и воздушна подршказа уништување на над 90 тони дрога, хемикалии за производство на хероин и материјали за бомби.
XS
SM
MD
LG