Достапни линкови

Војник на НАТО загина во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека еден британски војник загинал во борбите во јужниот дел на земјата. Годинава, во разни инциденти во Авганистан, досега загинаа 107 војници на сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG