Достапни линкови

Екс претседателот на Јужна Кореја се самоубил


Поранешниот претседател на Јужна Кореја, Ро Му Хјун, денеска веројатно извршил самоубиство во близина на неговиот дом. Тој беше претседател на Јужна Кореја од 2003-та до 2008-ма година, а против него се водеше истрага за корупција.
XS
SM
MD
LG