Достапни линкови

Новиот грип и натаму се шири, предупреди СЗОЕпидемијата од грипот А се прошири на уште две земји, Филипините и Хондурас и досега случаи со ова заболување се забележани во 43 земји, соопшти денеска Светската здравствена организација. Евидентирани се над 11 160 заразени со новиот грип, а 86 лица починале. Светската здравствена организација предупредува на зголемен ризик од ширење на грипот во земјите во развој.
XS
SM
MD
LG