Достапни линкови

Подршка за Либан а не за партиите, изјави во Бејрут Џо Бајден


Американскиот потпретседател денеска во Бејрут Џо Бајден ја истакна американската подршка за независен и суверен Либан Неговата посета на Либан доаѓа пред клучните парламентарни избори на кои е можно да победи шиитската партија Хезболах која за Вашингтон е терористичка организација. По разговорите со Либанскиот Претседател Мишел Сулејман, Бајден изјави дека не е дојден да подржи некоја партија. Се очекува Бајден да ја објави американската воена помош за Либан.
XS
SM
MD
LG