Достапни линкови

Претседателот Иванов на прием кај ПапатаПретседателот на Македонија Ѓорге Иванов, кој ја предводи државно црковната делегација на традиционалната манифестација „Македонија во чест на Свети Кирил“ денеска во Ватикан ќе биде примен од папата Бенедикт Шеснаесетти. Се очекува тој да ја повтори поканата до поглаварот на Римокатоличката црква во идната година да дојде во Скопје по повод 100 годишнината од раѓањето на Мајка Тереза.
XS
SM
MD
LG