Достапни линкови

САД: Повеќе пари за војните во Ирак и Авганистан


Американскиот Сенат го одобри воениот буџет од над деведесет и една милијарда долари со кој се предвидува интензивирање на воените операции во Ирак и Авганистан. Сенатот не го прифати барањето на претседателот Барак Обама за финасирање на затворањето на затворот Гуантамано на Куба.
XS
SM
MD
LG