Достапни линкови

За само 24 часа нови илјада заболени од свинскиот грип


Во последните 24 часа во светот се регистрирани околу илјада нови случаи од вирусот на свински грип, соопшти денеска Светската здравствена организација. Во 41 земја во светот, повеќе од 11 илјади луѓе се заразени со вирусот на свински грип, а 85-мина починаа.
XS
SM
MD
LG