Достапни линкови

19 загинати во денешните бомбашки напади во Ирак


12 лица загинале денеска од експлозија на бомба на пазар во Багдад. Бомбаш самоубиец активирал експлозив и во ирачкиот град Киркук, при што 7 лица загинале. Инаку, вчера во едно багдадско предградие, претежно населено со шиити, во експлозија на автомобил бомба загинаа 40 цивили, а над 80 беа повредени.
XS
SM
MD
LG