Достапни линкови

Потпретседателот на САД Бајден престојува на Косово


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден денеска допатува на Косово. По разговорите со косовските лидери тој ќе има обраќање во парламентот, а во текот на денов е предвидено да ги посети манастирот Високи Дечани и американските сили во кампот Бондстил. Посетата на Приштина во текот на која Бајден ќе биде одликуван со Златен орден на слободата доаѓа по неговиот престој во Сараево и во Белград.
XS
SM
MD
LG