Достапни линкови

Спречен терористички напад во Њујорк


Американските истражни органи уапсиле 4 лица, осомничени за подготовка на бомбашки напад пред еден еврејски храм во Њујорк, како и врз воена база. Според Еф Би Ај, апсењата уследиле по едно-годишна тајна операција.
XS
SM
MD
LG