Достапни линкови

Обама треба да соопшти детали за затворањето на Гвантанамо


Американскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да ја објави стратегијата за затворање на затворот за осомничени терористи во Гвантанамо. Обама уште од првите денови како претседател најви затворање на Гвантанамо, но повеќемина политичари и од Демократската и од Републиканската Партија инсистираа на детален план што ќе се прави со преостанатите 240 затвореници.
XS
SM
MD
LG