Достапни линкови

Иран тестираше проектил од долг дострел


Иран соопшти дека успешно тестирал проектил земја – земја, со дострел од околу 2 илјади километри. Претседателот Махмуд Ахмадинеџат, како што јавија иранските медиуми, изјавил дека Исламската Република може секој напаѓач да го испрати во пекол. Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс потврди дека Иран успешно тестирал проектил.
XS
SM
MD
LG