Достапни линкови

Бајден денеска во Приштина


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден денеска ќе престојува на Косово, каде што ќе се сретне со највисоките претставници на властите во Приштина. Вчера во Белград Бајден изјави дека Америка не очекува од Србија да ја признае независноста на Косово како предуслов за влез во Европската Унија. Во рамките на балканската турнеја американскиот потпретседател престојуваше и во Сараево.
XS
SM
MD
LG