Достапни линкови

Успешни преговори САД- Русија за нуклеарно разоружување


Русија имаше дводневни успешни преговори со Соединетите Држави за нуклеарно разоружување. Неименуван дипломат во Москва изјавил дека во изминатите два дена се одржале конструктивни разговори за нуклеарно разоружување, процес кој би требало да се комплетира до декември годинава.
XS
SM
MD
LG