Достапни линкови

Израел ќе отвори амбасада во Туркменистан


Израел најави отворање на амбасада во Туркменистан. Министерството за надворешни работи на Израел соопшти дека амбасадата се отвора за прв пат, како потврда на „добрите билатерални односи со Турменистан“.
XS
SM
MD
LG