Достапни линкови

Пакистанската армија убила 80 талибанци


Пакистанската армија денеска соопшти дека убила 80 талибански бунтовници и дека ја презеле контролата врз стратешки клучниот град Сутланвас, во близина на долината Сват, на северозападот од земјата. Најмалку еден пакистански војник во судирите загинал, а деветмина биле повредени.
XS
SM
MD
LG