Достапни линкови

Србија без визи во ЕУ од 2009?


Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини изјави дека смета оти е изводливо на граѓаните на Србија да им бидат укинати визите до крајот на годинава. Тој за српскиот весник Блиц изјави дека Италија длабоко верува оти е неопходно да се изведе до крај проширувањето на Европската Унија така што вратата на Европа би им се отворила државите од Западен Балкан кои по историја и традиција се составен дел на Европа и кои во Италија гледаат цврст и одлучен пријател.
XS
SM
MD
LG