Достапни линкови

Авионска несреќа на островот Јава


Најмалку 79 чица загинаа кога индонезиски транспоретен воен авион се урна недалеку од воената база на истокот на островот Јава. Во авионот имало над 100 луѓе, а десетина се водат како исчезнати. Три лица загинале на земја бидејки авионот паднал врз три куќи во селото Геплак. Причините за падот на авионот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG