Достапни линкови

Продолжува посетата на чешки Сенатори на Македонија


Претседателот на Сенатот на Парламентот на Чешката Република Премисл Соботка ја продолжува посетата на Република Македонија. Предвидено е тој денеска да се сретне со Претседателот на Владата Никола Груевски, со претседателот на Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Република Чешка, како и со претседателот на Комисијата за надворешна политика на македонското Собрание Теута Арифи и со претседателот на Комисијата за европски прашања на македонското Собрание.
XS
SM
MD
LG