Достапни линкови

Македонски хуманитарци на аудиенција кај папата


Денеска во Ватикан македонскиот хуманитарен карван „Мајка Тереза“ предводен од велосипедистот Марјан Георгиев, кој со велосипед помина над 1.800 километри од Скопје до Рим, ќе присуствуваат на свечена аудиенција кај папата Бенедикт 16-ти. Фудбалерот Горан Пандев и оперскиот пејач Благој Нацоски на папата ќе му ја предадат поканата да ја посети Македонија идната година, кога се навршуваат 100 години од раѓањето на Мајка Тереза.
XS
SM
MD
LG