Достапни линкови

Џозеф Бајден денеска во Србија


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден денеска ќе престојува во официјална посета на Србија. Предвидено е тој да се сретне со претседателот Борис Тадиќ, со премиерот Мирко Цветковиќ и со други претставници на владата. Бајден вчера престојуваше во Босна и Херцеговина, а утре ќе замине за Приштина.
XS
SM
MD
LG