Достапни линкови

Авионска несреќа во Индонезија- 57 загинати


Во уривањето на индонезиски воен авион во источниот дел на Јава загинале најмалку 57 лица. Според медицинските екипи, меѓу жртвите има и неколку жители од куќите врз кои паднало леталото.
XS
SM
MD
LG