Достапни линкови

Се утврдуваат причините за пожарот во Европската Комисија


Зградата на Европската Комисија каде вчера изби пожар, и денеска делумно е затворена, а според информациите, така ќе биде и во наредните денови. Претставникот за односи со медиумите на Европската Комисија Јоханес Лајтенберг соопшти и дека сеуште се утврдуваат причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG