Достапни линкови

Експлозии во Солун и Атина, нема повредени


Две експлозивни направи биле активирани денеска во предградијата на Солун и на Атина, јавија грчките медиуми, прецизирајќи дека немало повредени и оти биле оштетени две полициски станици кои била во изградба. Одговорноста за нападите, преку анонимен телефонски повик, ја презела организацијата ,,Заговор на огнените ќелии,,.

XS
SM
MD
LG